Slezi otupil řezníkům ostří a šemíci jsou druzí za Jirny!

DÉČÍN – Splnili povinnost a probojovali se na druhé místo tabulky. Fotbalisté Slavoje Vyšehrad v utkání 18. kola divize B vyhráli 2:0 na půdě posledního Děčína, když obě branky vstřelil jednačtyřicetiletý nezmar Dalibor Slezák. Šemíci se tak zároveň protlačili před dosud druhé Brozany, neboť ty utrpěly na hřišti vedoucích Jiren debakl 0:5.

Stav v popředí tabulky je teď docela přehledný: soutěži znovu jasně kralují se 43 body Jirny, před dvojicí Vyšehrad – Brozany mají osmibodový náskok a stěží lze očekávat, že by ještě první příčku někomu jinému přepustily. „V takovém případě bychom ale postup do ČFL pravděpodobně znovu neakceptovali. Rozhodneme se opět až na poslední chvíli,“ řekl po nedělním převálcování Brozan jirenský kouč Josef Jícha. O další bod zpět za dvojicí Vyšehrad – Brozany, tedy se 34 body, figuruje na čtvrté příčce Admira. Pátá je s 32 body Roudnice nad Labem, tým, o němž se proslýchá, že velmi touží po postupu do třetí ligy. A to je přitom v divizi letos nováčkem.

Na druhém místě jsme poprvé v této sezoně. Vyhráli jsme, máme tři body, po herní stránce to však byl náš dosud nejhorší výkon na jaře,“ řekl na férovku po utkání v basketbalovém městě Děčíně lodivod Vyšehradu Jiří Formánek.

Řezníci z Děčína sice v jarní premiéře zdolali doma kladenské béčko, do souboje s Vyšehradem šel však předem oslaben. Trenér Pavel Horáček měl k dispozici pouze 11 zdravých hráčů, ti se ale i tak všemožně snažili hostům z prahy ztrpčit cestu k bodům.

Bylo to vyrovnané utkání. První branku jsme dostali po půlhodině hry.  Vyhráli jsme sice hlavičkový souboj, jenomže míč se odrazil k soupeři. Slezák pak už neměl se zakončením starosti, měl před sebou prázdnou branku. Oba naši stopeři v tu chvíli byli mimo hru,“ popsal první branku Sleziho kouč domácích Horáček. „Domácí defenzivu jsme v tu chvíli opravdu přečíslili, Nosek zleva odcentroval a Slezák už to dával do prázdné branky,“ uvedl kouč hostí Formánek.

Slezi tentokrát nastoupil nikoliv ve středu záložní řady, ale v útoku s mladým Kavkou. S ním už hrával divizi v loňské sezoně za béčko Bohemians 1905. A podruhé se trefil dvacet minut před koncem, tentokrát překonal domácího gólmana Choduru přesnou hlavičkou. „Dali jsme dva góly, další dva nám nebyly uznány pro ofsajd. Zase jsme zahodili spoustu šancí. V závěru nám byl navíc vyloučen Pechar, ale domácí jsme už do tlaku nepustili,“ popsal Formánek.

Řezuz si také vytvořil šance, leč bez brankového efektu. „Po zakončení Demčenka jsme dali břevno, Vyšehrad ještě jednou zachránila branková konstrukce,“ zklamaně pronesl Horáček. Na podzim na Vyšehradě držel Děčín hodinu bezbrankový stav, pak ale přišel o vyloučeného špílmachra a v poslední půlhodině inkasoval šest branek. „Teď ale mají daleko lepší tým. Výrazně ho omladili,“ ocenil Formánek.

Vyšehrad se na sklonku toho týdne představí už potřetí na jaře doma, v neděli 3. dubna tradičně od 10:15 hod. přivítá na svém hřišti Polepy. Středočeský tým je po domácí porážce 0:1 s Meteorem osmý v tabulce. Podzimní vzájemný zápas Polepy – Vyšehrad, v němž se kopaly celkem čtyři penalty, skončil výhrou domácích 2:1, a tak je jasné, že Slavoj má co vracet.

FK Řezuz Děčín – FK Slavoj Vyšehrad 0:2 (0:1)

Branky: 31. a 70. Slezák. ŽK: 2:3 (u hostí Budějský, Jánoš a Nosek). ČK: 82. Pechar (Vyšehrad). Diváci: 150.

Děčín: Chodura – Hoffman, Horáček ml., Jirchář, Stach – Kurty, Podolský, Žáček, Betyár – Bárta, Demčenko. Trenér Pavel Horáček.

Vyšehrad: Víšek – Budějský (80. Bambula), Hendrych, Horkavý, Chlumský (70. Ramba) – O. Dubský – Frohna, Pechar, Nosek – Slezák, Kavka (65. Jánoš). Trenér Jiří Formánek.