U 17 získala v derby (jen) bod

U 17 Venku to jde dobře, doma je to bohužel citelně horší. Na hřištích soupeřů získala naše U 17 již třináct bodů, na vlastním ale zatím jen čtyři. Svěřenci trenérů Mirko Beuka a Tomáše Petracha přivítali v neděli 4. listopadu na Vyšehradě Viktorii Žižkov a podobně jako v souboji s Motorletem vyšli i z tohoto derby mnohem hůř, než by tomu napovídal obraz hry. Utkání skončilo bohužel jen remízou 3:3, navíc na penalty náš tým prohrál 9:10. V tabulce České ligy mladšího dorostu „sedmnáctka“ Vyšehradu klesla na 12. místo tabulky.

Navíc ve věkové kategorii U 17 nedokázala porazit mladé viktoriány už popáté za sebou. Naposledy se to povedlo před více než dvěma roky v červnu roku 2016, kdy naše „sedmnáctka“ zdolala v Horních Měcholupech své žižkovské vrstevníky brankami Niederleho a Ratnera 2:1.

Oproti předchozímu vítěznému utkání v Příbrami museli trenéři sáhnout ke třem změnám v základní sestavě, a to hlavně kvůli zdravotním komplikacím hráčů. Namísto kapitána Petracha, Janíka a Vlčka se tak v jedenáctce tentokrát objevili Herden, Vlasák a nejproduktivnější hráč U 16 Coufal.

Vstup do derby se našemu týmu ani trochu nepovedl. Rychle totiž inkasoval ne jeden, ale hned tuplovaný úder: v 6. min. otevřel skóre Pařízek a ve 13. min. zvýšil Barratt na 0:2.

Od tohoto momentu se ale obraz hry změnil. Hráči Vyšehradu ovládli střed pole a začali být pro branku soupeře nebezpeční. Tlak se stupňoval, ale jeho výsledkem byla jen penalta za ruku po půlhodině hry. Sejdia ji s přehledem proměnil: 1:2!

Pak měl blízko k vyrovnání opět Sejdia a také Coufal, ale oba minuli bránu. Do šaten tak šel náš tým sice s jednogólovým mankem, ale také s přesvědčením, že otočit vývoj skóre je rozhodně v jeho silách.

Tým v modrých dresech vstoupil do druhé půle aktivně již sedm minut po zahájení hry vyrovnal. Povedená kombinace Mlejnek, Vlasák a zakončující Vodrážka vedla k nejhezčí brance zápasu: 2:2!

Byl to ale Žižkov, který se v 57. minutě opět ujal vedení. Dlouhý nákop za obranu naši zadáci trestuhodně podcenili a včetně gólmana se nechali přelobovat Veličkou: 2:3. Chvíli byli naši hráči jako opaření, ale identická situace se odehrála na druhé straně hřiště v 65. min. Po odkopu Štichy a souboji se stopery Žižkova se sám před brankářem ocitl Sejdia a opět srovnal: 3:3.

Na branku Žižkova se pak valil jeden útok za druhým, vítězná branka visela ve vzduchu po dvou šancích Sejdii, Coufala a Přecha. Závěrečný nápor vyvrcholil střelou Vodrážky do tyče a dorážkou Vlčka, gól do žižkovské sítě už ale bohužel nepadl.

Penaltový rozstřel měl nekonečný tucet sérií. Penalty kopalo všech 11 hráčů na hřišti, na obou stranách se netrefili dva hráči, od nás Mlejnek a Přech). V rozhodující dvanácté  sérii Khomyna vychytal brankář Pešek: 9:10. Druhý bod tak získal soupeř.

V neděli 11. listopadu ve 12.15 hod. nastoupí naše U 17 v Písku a v podzimní derniéře v neděli 18. listopadu přivítá doma na Vyšehradě Meteor VIII. Toto pražské derby bude mít výkop ve 13.30 hod.

Asistent Tomáš Petrach: „V základní hrací době jsme byli blízko tříbodovému zisku. Ve druhém poločase jsme ovládli střed hřiště, kontrolovali hru a vytvářeli si šance, bohužel jsme jich nevyužili tolik, aby to vedlo k vítězství. Soupeř trestal naše chyby v obraně, které jsou hlavní příčinou, že jsme získali jen bod. Pozitivní je fakt, že ani dvoubrankové manko z úvodu a třetí gól v naší síti kluky nezlomil, a bojovali do poslední minuty o vítězství.“

U 17: Slavoj Vyšehrad – Viktoria Žižkov 3:3 (1:2), pen. 9:10

Česká liga mladšího dorostu U 17, hráno 4. listopadu 2018.

Branky: 30. z pen. a 65. Sejdia, 52. Vodrážka – 6. Pařízek, 13. Barratt, 57. Velička.

Rozhodčí: Švorc – Gryc, Habada. ŽK: Sejdia – Kadlec.

Vyšehrad U 17: Klomínek – Paleček, Přech, Šticha, Herden – Melíšek, Coufal (80. Vlček), Mlejnek – Sejdia, Vodrážka, Vlasák (73. Khomyn). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Pospíšil a Zdobnický. Trenéři Mirko Beuk a Tomáš Petrach.

Žížkov U 17: Pešek – Podrápský, Kadlec, Lacko, Velička – Balážik – Tůma, Schovanec (55. Gábor), Pařízek, Barratt – Chaloupka (55. Tichý). Trenéři Tomáš Plucha a Jiří Velička.