U 17 utržila doma výprask 0:8

U 17 Lze asi jen těžko uvěřit, že mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad byli v prvním poločase utkání s příbramskou „šestnáctkou“ aktivnějším týmem a navíc s větším počtem střeleckých pokusů než soupeř, když potom během poločasové pauzy svítil na ukazateli skóre stav 0:5. A na konci zápasu dokonce 0:8. Jenomže přesto tomu tak bylo, protože rozdíl v kvalitě zakončení obou soupeřů byl hned několik propastí Macocha nad sebou.

Vzhledem k zahanbujícímu výsledku, který jen zčásti omlouvá absence řady hráčů hlavně ze zdravotních důvodů, lze také jen obtížně uvěřit, že v podzimním vzájemném souboji v říjnu v Příbrami vyhráli sedmnáctiletí šemíci 4:1 a ještě před výkopem odvetného duelu byli v tabulce výš než tento soupeř. Nicméně i tohle je, nebo spíš až do neděle 26. května 2019 byla, relevantní skutečnost. Teď ale náš tým klesl až na 14. místo tabulky, pod sebou má už jen Benešov a Doubravku.

Ve zmíněném podzimním utkání v Příbrami dali po dvou gólech Pavel Vodrážka a Blerton Sejdia. Ten měl šanci jen několik málo vteřin po zahájení hry, z vyložené pozice však nepřekonal brankáře Ondřeje Matějku. Naopak ve 4. min. Lisý hned první střelecký pokus hostí proměnil, trefil k tyči: 0:1. Další vyloženou šanci spálil po trestném kopu L. Matějka, sám na malém vápně zblízka hlavičkoval vedle. Mimo Komínkovu bránu hlavičkoval i Dařena, ale ve 20. min. opět nikým nepokrytý Martin Kynkor pohodlně zvýšil na 0:2.

Na druhé straně Kubiesovu střelu vykopnul brankář O. Matějka a Herden nedosáhl na Melíškův centr. Další možnost měl Vodrážka, ale stihl ho zblokovat hostující hráč Broda. A po rohovém kopu Herden z nadějné pozice přestřelil příbramskou bránu. Jen o několik vteřin později, po přihrávce od Sejdii, měl Herden ještě větší příležitost, trefil však jen brankáře O. Matějku.

Nedáš – dostaneš a hosté ve 28. min. trestali, opět nikým nepokrytý L. Matějka zvýšil na 0:3. Po půlhodině hry rozhodčí odpískal Vlasákovi faul ve vápně, a tak ve 30. min. Dařena z penalty navýšil skóre na 0:4. V tu chvíli, vzhledem k tomuto skóre, měl poměr střel na bránu poněkud bizarní podobu 6:4. Aby toho nebylo dost, pět minut před poločasem Pech přidal další gól: 0:5. Navzdory tomu byl do poločasu součet všech střeleckých pokusů 12:11 pro Vyšehrad…

V 63. min. mohl alespoň snížit střídající Lásztoveckij, tísnil ho však L. Matějka, a tak minul. A znovu nedáš – dostaneš, tři minuty nato měl na zakončení spoustu času i prostor Martin Kynkor, a tak 66. min. dal v pohodě na 0:6.

V 72. min. právě Martin Kynkor trefil krásnou střelou z trestného kopu zdálky tyč, po odraženém míči šel jen jeho spoluhráč Pech, který pak zcela osamocen a z bezprostřední blízkosti poslal balon do sítě: 0:7.

Čtvrt hodiny před koncem utkání Klomínek vyrazil ostrou ránu Dařeny, k odraženému míči se ale dostal Nikl a mezi dvěma hráči domácích dal skóre konečnou a pro Vyšehrad děsivou podobu: 0:8.

V neděli 2. června se naše U 17 představí ve Vinoři, kde ji přivítají mladší dorostenci Viktorie Žižkov. Výkop tohoto pražského derby ve vesnici na severovýchodním okraji metropole, která byla připojena ku Praze v roce 1974, je půl hodiny po poledni.

Asistent Tomáš Petrach: „Osm obdržených branek je těžko omluvitelná ostuda. Příčina naší porážky je ale zejména nula vstřelených branek. Do utkání jsme vstoupili aktivně, vytvářeli si šance, a to vyloženě gólové, co ale dokážeme neproměnit, hlava nebere. Naopak soupeř měl v úvodní půlhodině utkání čtyři střelecké pokusy na bránu a všechny skončily gólem. Frustrace z naší střelecké impotence byla znát na výkonu ve druhé půli, kdy jsme to prostě zabalili. Tento zápas byl vrcholem naší střelecké mizérie posledních utkání. Zbývají ještě dva zápasy, v nichž budeme mít stále šanci posunout se v tabulce výš. Věřím, že se dáme dokupy a sezonu zakončíme pozitivně.“

U 17: Slavoj Vyšehrad – FK Příbram B 0:8 (0:5)

Česká liga mladšího dorostu U 17, hráno v neděli 26. května 2019.

Branky: 40. a 72. Pech, 20. a 66. Martin Kynkor, 4. Lisý, 28. L. Matějka, 75. Nikl, 30. Dařena.

Střely na branku: 8:13. Střely mimo: 6:9. Soupeřem zblokované střely: 1:1. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:1.

Rozhodčí: Švorc – Lafata, Stránský. Bez karet.

Vyšehrad U 17: Klomínek – Vlasák, Stanislav, Šticha, Herden – Melíšek (55. Khomyn) – Sejdia (55. Lásztoveckij), Janík, Mlejnek (21. Paleček), Kubies – Vodrážka. Trenéři Mirko Beuk a Tomáš Petrach.

Příbram U 16: O. Matějka – Halinský, L. Matějka, Michal Kynkor, Vykysalý (55. Nikl) – Lisý (55. Bálek), Broda – Martin Kynkor, Pech, Záluský (21. Mizera) – Dařena. Trenéři David Langer a Marek Nikl.

26. 5. 2019 Vyšehrad – Příbram B 0:8

Osmigólový příděl na vlastním hřišti nepamatuje naše U 17 již šest let. Přesněji od 18. května 2013 a tehdejší prohry 0:10 s mladším dorostem Dynama České Budějovice. Pro zajímavost tehdejší sestava Vyšehradu U 17: Dvořák – Pařízek, Štoček, Dub, Žmolík (55. Třešňák) – Andrle (70. Královec), Musil – Hrubý, Prušvic, Baxa – Rákosník (41. Doležal).