U 16 našla na východě zlatou žílu; vytěžila i Ústí nad Orlicí

U 16 Neuvěřitelných 15 bodů z pěti zápasů, tedy maximum možného, si přivezla na jaře z východu Čech „šestnáctka“ Slavoje Vyšehrad. V březnu vyhráli svěřenci trenéra Zdeňka Jaroše 5:2 v Trutnově a 2:1 v České Třebové, v dubnu 6:0 v Hradci Králové-Třebši, v květnu 7:2 v Novém Bydžově a nyní v červnu 6:1 v Ústí nad Orlicí. Východočeský zlatý důl obstaral šestnáctiletým šemíkům plné dvě třetiny jejich jarního bodového výtěžku!

O přesvědčivé vítězství a půltucet branek do sítě domácí Jiskry Ústí nad Orlicí se v sobotu 8. června postarali svými trefami čtyři naši hráči: hattricku dosáhl Matěj Zdobnický, po jedné brance pak připojili Milan Mareš, Hoang Luu Tran a Oskar Jelínek. Navíc David Škop neproměnil penaltu. Naše U 16 ale i tak zůstala na 11. místě tabulky skupiny C České divize U 17.

Vytrvalý tlak na domácí bránu se podařilo poprvé zúročit po necelé půlhodině hry. Ve 27. min. po přihrávce od Vodičky otevřel skóre Zdobnický: 0:1!

Ve 35. min. šel Vu sám na gólmana, ale nedal. Totéž ve 41. min. Nováček, ale brankář Hortlík ho před vápnem fauloval. Z následného přímého kopu Mareš trefil krásně pod břevno: 0:2!

Tři minuty po změně stran po přihrávce od Mamudova zvýšil Zdobnický: 0:3! Po hodině hry obstaral finální přihrávku Stýblo a zakončoval opět Zdobnický: 0:4! A to už měl na svém kontě hattrick.

V 65. min. Škop neproměnil penaltu a v 67. min. domácí Batrla snížil na 1:4. Ale v 83. min. Škop přihrál na další gól, který dal tentokrát Tran: 1:5! Minutu před koncem si připsal asistenci Vodička a zápis do listiny střelců Jelínek: 1:6!

V sobotu 15. června v 17 hodin odehraje naše U 16 poslední utkání sezony. Na hřišti v Krči přivítá „sedmnáctku“ Tempa, která je šestá v tabulce.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Domácí tým jsme po všech stránkách převyšovali. V utkání jsme byli dominantní a pro soupeře je prohra 1:6 ještě milosrdná.“

U 17: Jiskra Ústí nad Orlicí – Slavoj Vyšehrad B 1:6 (0:2)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno 8. června 2019.

Branky: 67. Batrla – 27., 48. a 61. Zdobnický, 42. Mareš, 83. Tran, 89. Jelínek.

Střely: 3:25. Rohy: 1:12.

Rozhodčí: Drábek – Morávek, Bednář. ŽK: Hortlík, Janda, Batrla (všichni Ústí nad Orlicí).

Diváků: 30.

V 65. min. neproměnil Škop (Vyšehrad) penaltu.

Ústí nad Orlicí U 17: Hortlík (46. Bouška) – Janda, Kletečka (52. Vacek), Batrla, Popel – A. Bartoš st., Popelář, Šafránek (52. Hoffman), A. Bartoš ml. – Šimek, Abrahám (52. Řehák). Trenéři Ivo Eliáš, Vladimír Novák a Josef Pinkava.

Vyšehrad U 16: Gothard – Nováček (46. R. Mamudov), Jelínek, Vu, Mareš – Zíka (46. Škop), Vodička, Stýblo, Tran – Zdobnický, Lupan (46. Tran). Na lavičce byl ještě připraven brankář Pospíšil. Trenér Zdeněk Jaroš.