U16 se naladila na kladenský start dvěma výhrami v přípravě

U16 Ve dvou přípravných zápasech otestovali své schopnosti a formu naši mladší dorostenci. Tým šestnáctiletých hráčů Vyšehradu nejprve porazil stejně staré hráče Meteoru 5:3 a poté zdolal Benešov 4:1. Do víru bojů v České lize dorostu U16 (skupina A) vstoupí svěřenci trenérů Marka Kincla a Vojtěcha Kincla v sobotu 18. srpna ve 14.45 hod. zápasem na Kladně.

V pražském derby s Meteorem dali po dvou gólech Marek Kincl ml. a Martin Charvát, jednou se trefil Adam Šimek, jenž u nás hostuje z týmu Pragis Satalice. Na čtyři trefy v benešovské síti stačili rovněž jen tři střelci, a sice Tadeáš Moravec, David Rodina z penalty a Alex Kadlec. Zbývající gól si totiž dal hráč soupeře do vlastní sítě.

U16 - FK Meteor Praha VIII 5:3 (1:0, 3:0, 1:3)

Branky: Kincl a Charvát po 2, Šimek.

Sestava: Pospíchal – Kincl, Křovák, Hůlka, Vyjídáček – Šimek, Rodina, Charvát, Moravec – Kadlec, Gondek. Hokejová střídání: Opletal (gólman), Duda. Trenéři: Marek Kincl a Vojtěch Kincl.

Přípravný utkání proti Meteoru, který hraje stejnou soutěž jako my, pouze v jiné skupině, Vyšehrad zvládl a zvítězil 5:3. Na lavičce jsme měli jen jednoho brankáře a jednoho borce z našeho béčka, protože několik hráčů nečekaně onemocnělo a jiní byli ještě na prázdninách. Z toho důvodu každý odehrál celé utkání. První dvě třetiny jsme byli lepším týmem,  ale tu poslední už soupeř ovládl, protože měl na střídačce ještě jednu celou jedenáctku.

Do utkání jsme hned vstoupili gólem po rohu, který skvěle kopl Tadeáš Moravec a Marek Kincl umístil míč k tyči: 1:0. Ve druhé třetině jsme přidali další tři branky. Po pěkné přihrávce za obranu Martin Charvát zvýšil na 2:0. V polovině druhé třetiny se dostal k míči po trestném kopu ze strany Tadeáš Moravec a trefil tyč, jenomže balon se odrazil k Markovi Kinclovi a ten ho doklepl do prázdné brány: 3:0. Koncem druhé třetiny vybojoval na soupeřově vápně nakopnutý míč Adam Šimek a trefil ho po odrazu od země přesně pod břevno: 4:0.

Do třetí třetiny jsme šli unavenější než soupeř, který střídal po dvou jedenáctkách. Přesto jsme ještě jednou udeřili. Podruhé v utkání se trefil Martin Charvát. Po nádherném naběhnutí za obranu dostal míč a trefil ho a la Panenka lobem přes gólmana Meteoru: 5:0.

Ve zbývající části střetnutí jsme však dostali zbytečné tři góly buď po chybách obrany, nebo brankáře. Přesto jsme první přípravný zápas ovládli a zvítězili.

U16 – SK Benešov 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: Moravec, Rodina z pen., Kadlec a vlastní.

Sestava: Pospíchal – Vyjídáček, Křovák, Hůlka, Kopta – Charvát, Rodina, Křemen, Moravec – Kadlec, Gondek. Hokejová střídaní: Opletal (gólman), Šimek, Stojka. Trenéři: Marek Kincl a Vojtěch Kincl.