Juniorka nepříjemně klopýtla, doma prohrála s Hostivaři 0:1

Juniorka Do souboje s Hostivaří, týmem bojujícím o záchranu v pražském přeboru, šla rezerva týmu mužů Slavoje Vyšehrad v roli favorita, přestože na tohoto soupeře neumí zahrát – prokazuje to bilance vzájemných zápasů. V neděli 2. června 2019 na domácí půdě však roli favorita nezvládla a navzdory výrazné převaze prohrála 0:1. Poprvé na jaře nedokázala skórovat a současně poprvé na jaře prohrála dvakrát za sebou. Juniorka šemíků se tak na 4. místo tabulky nevrátila a dvě kola před koncem sezony je i nadále pátá, navíc se na ni bodově dotáhla šestá Dukla Jižní Město.

K poslednímu utkání sezony na domácí půdě nastoupil B-tým Vyšehradu i s posilami z kádru áčka, mj. poprvé s centrhalvem Pavlem Čapkem. Vynutila si to i absence distancovaného Saši Krivosheeva, jenž po vyloučení na Motorletu vyfasoval od disciplinárky stop na sedm zápasů. Hostující tým vystavěl v tomto střetnutí svůj úspěch zejména na třech hráčích: mimořádný výkon podal brankář Lukáš Provazník, v obraně dominoval velezkušený 37letý exligista Jan Penc (dříve Příbram a FK Bohemians Praha) a vše rozhodl svým gólem Jan Nebřenský.

Juniorka šemíků se podle očekávání hned od zahájení hry tlačila do ofenzivy, defenziva hostí v čele s Pencem však pracovala takřka bezchybně, a bylo to velmi obtížné protlačit se do nějaké té šance. Ostřelování brány hostí se postupně ujali M. Krivosheev, Michalec, Krejdl, P. Čapek z trestného kopu, Šlegl a Heřman, jenž měl ve 37. min. po centru Starečka první opravdu gólovou příležitost, ale neproměnil. Těsně před odpískáním poločasu vrcholila kombinace zpětnou přihrávkou Michalce k Richterovi, ale i on těsně minul.

Dvě minuty po změně stran P. Čapek zatáhl míč od lavičky hostí na střed a zhruba tři metry za vápnem vyslal ostrou ránu na hostivařskou svatyni. Míč se odrazil od břevna dolů na brankovou čáru a odsud do pole.

Neujaly se ani další střely Richtera a Krejdla, a tak přišel trest. V 65. min. Penc nákopem z vlastní poloviny hřiště poslal do brejku J. Nebřenského, ten proběhl okolo dvou pouze stínujících zadáků domácího týmu a ze značné dálky i úhlu, až téměř od postranní čáry, trefil přesně ke vzdálenější tyči: 0:1. Z pohledu hostujícího týmu to byl velmi šťastný gól, z pohledu domácího celku mimořádně laciný… O dvě minuty později byl v mnohem větší šanci Chyle, který mohl hostivařské vedení pojistit, ale přestřelil.

V 71. min. při souboji s Krejdlem zahrál hostivařský kapitán Kučera nechtěně rukou ve vlastním vápně a měla se pískat penalta, oba hráči však byli zády k rozhodčímu a ten de facto nemohl inkriminovaný okamžik vidět, a tak se hrálo dál. Pak už to byla hlavně exhibice brankáře Provazníka, který pochytal i nemožné. V 82. min. měl však z brejku šanci i hostující Pazdera, ale přestřelil.

V 87. min. po centru od M. Krivosheeva kapitán Macej konečně dostal hlavou míč do hostivařské sítě, byl mu však odmáván ofsajd a Vyšehrad B, který měl v tomto utkání 21 střeleckých pokusů a 18 rohových kopů, tak utrpěl dost nepříjemnou domácí porážku 0:1.

Celková bilance dosavadních šestnácti vzájemných zápasů Vyšehrad B – Hostivař je 6 výher – 3 remízy – 7 proher a skóre 33:30.

Naši juniorku nyní čeká další tým, který hraje o záchranu: v sobotu 8. června v 10.30 hod. v Třeboradicích. V derniéře celé sezony v sobotu 15. června v 10.30 hod. pak nastoupí Vyšehrad B na hřišti posledního Unionu Vršovice.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad B): „Prohru s Hostivaří, na niž se nám dlouhodobě nedaří, jsme si zavinili sami. Po celé utkání se hrálo na bránu hostí, ale v první půli to z naší strany nebyl poctivý fotbal, a to se nám vymstilo. Nedokázali jsme zužitkovat tlak ani šance a po hrubé individuální chybě jsme inkasovali ze situace, ze které obvykle góly nepadají. Otočilo se k nám sportovní štěstí zády, například na začátku druhé půle ještě za stavu 0:0, kdy Pavel Čapek trefil břevno a od něj se odrazil míč dolů na brankovou čáru a ven do pole.“

Trenér Petr Procházka (Hostivař): „Pro nás zlaté tři body. Musím uznat, že domácí tým byl jasně lepší, avšak fotbal se hraje na góly a Vyšehrad během své ofenzivní hry neuhlídal jeden z našich kontrů. Vyšlo nám to. K utkání jsme přistoupili s pokorou, i proto, že máme pět zraněných hráčů a neobešli jsme se bez hráčů B-týmu. Navíc jsme museli brzy dvakrát střídat a na hřišti se objevili i hráči, kteří dosud přebor nehráli. Náš gólman Lukáš Provazník pochytal neskutečné věci a určitě byl nejlepším hráčem utkání. Máme nyní záchranu ve svých rukou.“

Slavoj Vyšehrad B – SK Hostivař 0:1 (0:0)

Neděle 2. června 2019, 28. kolo praž. přeboru.

Branka: 65. J. Nebřenský. Střely na branku: 10:3: Střely mimo: 8:6. Soupeřem zblokované střely: 3:0. Rohy: 18:2. Ofsajdy: 5:2.

Rozhodčí: Tikal – Kohout, Hlaváč. ŽK: Penc, Kučera, Proskočil (všichni Hostivař).

Diváků: 60.

Vyšehrad B: Dočekal – Stareček, Šlegl, Macej, Madej – P. Čapek – M. Krivosheev, Krejdl, Michalec – Heřman, Richter. Na lavičce byli ještě připraveni Š. Klíma, Kubík, Vácha, Popovič a Drozd. Trenér Jaroslav Klíma.

Hostivař: Provazník – Plášil (9. Hurtault, 17. Wolf), Mikeš, Penc, Sýkora – Pazdera (86. Kubiš), Boubín, Kučera, J. Nebřenský (87. T. Brzák) – Proskočil – Chyle. Trenér Petr Procházka.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ VYŠEHRAD B – HOSTIVAŘ

9. 10. 2011 VYŠEHRAD B – HOSTIVAŘ 4:4 (branky: 4. Lochman, 12. Veverka, 81. Rajnoch, 90. Habětín – 14. a 35. Fedor, 30. D. Nebřenský, 32. Balík)

13. 5. 2012 HOSTIVAŘ – VYŠEHRAD B 0:2 (33. Rajnoch, 38. Babašta)

14. 10. 2012 VYŠEHRAD B – HOSTIVAŘ 1:3 (90. +3 Hanzlík – 5. Choma, 14. Dvořák, 80. Samec)

11. 5. 2013 HOSTIVAŘ – VYŠEHRAD B 1:2 (30. Balogh – 38. Kočí, 87. Zimmermann)

7. 9. 2013 HOSTIVAŘ – VYŠEHRAD B 0:6 (18. a 45. Čižikov, 21. Rajnoch, 38. Komers, 52. Nosek, 61. Skřivánek)

6. 4. 2014 VYŠEHRAD B – HOSTIVAŘ 1:2 (61. Červený – 2. Primus, 52. D. Nebřenský)

6. 9. 2014 HOSTIVAŘ – VYŠEHRAD B 3:1 (51. Pazdera, 75. D. Nebřenský, 87. Kaňka – 37. Rybařík)

6. 4. 2015 VYŠEHRAD B – HOSTIVAŘ 3:3 (38. a 58. z pen. Š. Klíma, 6. Komers – 35., 43. a 65. D. Nebřenský)

5. 9. 2015 HOSTIVAŘ – VYŠEHRAD B 3:1 (49. a 60. Primus, 87. Černý – 38. Čižikov)

9. 4. 2016 VYŠEHRAD B – HOSTIVAŘ 3:0 (70. a 77. Madej, 44. Soldát)

11.  9. 2016  HOSTIVAŘ – VYŠEHRAD B 1:1 (22. Pazdera – 4. Kratochvíl)

9.  4. 2017 VYŠEHRAD B – HOSTIVAŘ 3:0 (72. Smolák, 73. Rossmann, 78. Kubík)

9.  9. 2017 HOSTIVAŘ – VYŠEHRAD B 2:3 (78. Chyle, 87. Fedor – 29. Filip, 69. Matysík, 81. Pusch)

7.  4. 2018 VYŠEHRAD B – HOSTIVAŘ 1:5 (35. Heřman – 15. a 45. Proskočil, 81. a 84. Kudej, 66. Šabo)

3. 11. 2018 HOSTIVAŘ – VYŠEHRAD B 2:1 (15. vlastní Jireček, 59. Hák – 38. Shinjikashvili)

2.  6. 2019 VYŠEHRAD B - HOSTIVAŘ 0:1 (65. J. Nebřenský)