Juniorka vyhrála 7:5 na hřišti ve Vršovicích a skončila pátá

Juniorka – Páté místo obsadil B-tým mužů Slavoje Vyšehrad ve své nováčkovské sezoně v pražském přeboru. Nic na tom nezměnilo ani poslední představení na půdě posledního Unionu Vršovice v sobotu 15. června 2019, v němž juniorka zvítězila 7:5. Rezerva šemíků přitom vedla už ve 34. minutě 7:0, když hattricku dosáhl Tadeáš Madej a po jednom gólu připojili Martin Richter, Michal Rataj, Jiří Heřman a Miroslav Krivosheev. U tří branek asistovali Jiří Heřman a Jiří Michalec.

Domácí byli v tu chvíli na kolenou, přesto se zvedli a do konce zápasu dávali góly už jen oni. Namísto dvouciferného vítězství Vyšehradu B rozdílem několika tříd tak činil nakonec rozdíl ve skóre pouze dva góly.

Podle očekávání se od začátku snažil hostující tým o kombinační hru a domácí se jí snažili čelit soustředěným bráněním a pokusy o brejky. To jim vydrželo deset minut hry. Potom zachytil výkop patnáctiletého domácího brankáře Blandy Michalec, míč zatáhl po levé straně hřiště, vyměnil si ho s Heřmanem, zpětnou přihrávkou našel Richtera a ten už poslal balon do sítě 0:1!

Ve 13. min. Drobílek ještě na vlastní polovině hřiště převzal míč od Madeje, obloučkem našel zleva nabíhajícího Heřmana, jen se zbavil dvou protihráčů, zpětnou přihrávkou našel Rataje a ten křížnou střelou po zemi poslal balon přesně ke vzdálenější tyči: 0:2!

V 19. min. Drobílek znovu na vlastní polovině hřiště založil akci, již domácí vůbec nestíhali narušit: pokračovali v ní po levé straně hřiště Stareček, Rataj a centrující M. Krivosheev, jenž našel nabíhajícího Madeje a ten zblízka a pohodlně zavěsil: 0:3! Kontrovali však alespoň propagační střelou Bažanta.

V další šanci ve 26. min. Madej minul, ale vzápětí si to vynahradil. Ve 28. min. Drobílek už potřetí založil na vlastní polovině hřiště akci, jež vedla ke změně skóre. Přesným nákopem našel na levé straně hřiště nabíhajícího Madeje, jemuž nevadil ani křižující bek Protivínský a jednoduše poslal balon do sítě: 0:4!

Minutu nato si pohráli s protihráči zleva přihrávající Michalec i zakončující Heřman: 0:5!

Ve 33. min. při další rychlé kombinační akci Drobílek našel Heřmana, který přiťukl míč Michalcovi a ten obloučkem uvolnil Madeje, jenž se ocitl úplně sám před brankářem a završil hattrick, na který potřeboval jen 13 minut: 0:6!

Minutu nato míč putoval po ose Macej – Rataj – M. Krivosheev: 0:7!

Tím ale také jako by pro hostující tým zápas skončil. Ve 38. min. prošel zleva domácí útočník Špaček a střelou z úhlu snížil: 1:7. A po změně stran Vršovičtí své obrovské manko postupně umazávali.

Hned po zahájení druhé půle sice mohl dát osmý gól (a svůj čtvrtý) Madej, ale skončilo to jen rohovým kopem. Ve 47. min. odcentroval zleva před hostující bránu střídající Zukal a Šlegl ve snaze odvrátit míč si dal nešťastný vlastní gól: 2:7. A to ještě o chvilku později M. Babka zneškodnil vyloženou šanci hlavičkujícího Tomaidese.

V 55. min. Špaček sám obelstil hned tři zadáky Vyšehradu B, odcentroval z pravé strany před bránu a úplně volný kapitán Minařík snížil na 3:7.

Potom měli na druhé straně šance Michalec, Souček a Madej, ale nic z nich nevzešlo a neuspěl ani zblízka hlavičkující Heřman. Naopak domácí stoprocentně využili další návštěvu na hostující polovině hřiště. Zukal rozehrál trestný kop a Špaček poslal míč do odkryté brány: 4:7.

Další šance měli pak vyšehradští hráči Souček, Kubík a zejména Madej, který přestřelil. Ve druhé půli měl obraz hry jednotvárný průběh: hosté hráli, tvořili hru a zahazovali šance, ale góly dávali z brejků domácí. V 79. min. utekl po pravé straně Špaček a střelou z úhlu završil svůj hattrick: 5:7.

Do konce zbývalo zhruba dvanáct minut a pokud by utkání v tomto duchu pokračovalo dál, těžko jen domyslet, co se ještě mohlo stát, jak nezodpovědně lze s vedením 7:0 naložit. Hrálo se dál na polovině domácích, těm už ale žádný další smrtící brejk, z něhož by dali šestý a tudíž i kontaktní gól, nevyšel. Se dvěma slabými střelami si M. Babka snadno poradil, navzdory výhře 7:5 venku však tohle vystoupení B-mužstva nepatřilo k těm lepším v právě ukončeném ročníku pražského přeboru.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad B): „Co k tomu říct, když vedeme 7:0, a skončí to 7:5. Z prvních čtyř šancí jsme dali tři góly a hráli jednoduchý, pohodový fotbal. Rozdíl v individuální hráčské kvalitě byl znatelný, jenomže hned na začátku druhé půle jsme si dali vlastní gól, herní disciplína se zcela vytratila a dostávali jsme jeden laciný gól za druhým. Sami jsme si tak tento zápas zdevalvovali, k čemuž přispělo jednak uspokojení, jednak hrozné vedro. Celkově však můžeme být s pátým místem spokojeni, šli jsme do přeboru v roli nováčka a odehráli ho s mnoha mladými hráči a dorostenci. Po podzimu jsme byli se 17 body téměř na sestup a v tabulce sestavené z jarních zápasů jsme s 29 body třetí.“

Union Vršovice – Slavoj Vyšehrad B 5:7 (1:7)

Sobota 15. června 2019, 30. kolo praž. přeboru.

Branky: 38., 66. a 79. Špaček, 47. vlastní Šlegl, 55. Minařík – 20., 28. a 33. Madej, 9. Richter, 13. Rataj, 29. Heřman, 34. M. Krivosheev.

Střely na branku: 10:14. Střely mimo: 4:13. Soupeřem zblokované střely: 1:3. Rohy: 4:13. Ofsajdy: 0:3.

Rozhodčí: Štípek – Les, Gryc. Bez karet.

Diváků: 35.

Vršovice: Blanda – Monnier, Protivínský, Špulka (36. Pejchar), Minařík – Bažant, Kaiser, Tomaides (79. Pazdera), Kouřímský (46. Zukal) – Švarc, Špaček. Trenéři Michal Bareš, Antonín Šopor a Michal Pazdera.

Vyšehrad B: M. Babka – Stareček, Šlegl, Madej – Macej – M. Krivosheev, Drobílek (52. Souček), Rataj (52. Popovič), Michalec – Richter (57. Kubík), Heřman. Trenér Jaroslav Klíma.