Gólman Suchý zachránil juniorku od debaklu

JUNIORKA – Jen plejáda vynikajících zákoků gólmana Michala Suchého a spolu s tím i mizerná koncovka PSK Union zachránily naši juniorku od mnohem vyšší porážky. Svěřenci trenéra Jiřího Hrušky prohráli ze soupeřem ze Strašnic těsně 1:2 a dál klesají v tabulce A-skupiny I. A třídy. Po šesti kolech jsou desátí se ziskem 6 bodů za dvě výhry v úvodu sezony, a sice nad Čechií Dubeč a Spartakem Kbely. Zato poslední porážka s PSK Union byla už třetí v řadě.
Problém nastal už před zápasem, neboť onemocněl záložník Matěj Habětín a kromě toho hrálo v neděli odpoledne i áčko divizní zápas v Jirnech, takže nebyl k dispozici Jarda Kroh ani další obvyklí pendleři. Po dohodě s trenéry U 19 proto nastoupili poprvé v mistrovském utkání za juniorku Adam Rözler, Franta Petřík a Lukáš Lasák.
Ne úplně obvklá sestava se také dlouho hledala a na herním projevu to bylo znát. Soupeř v čele se stopery Tomášem Karasem a Čestmírem Šturmou, bývalým kapitánem Slavoje Vyšehrad, měl od počátku víc ze hry. Naše snaha obelstit zkušené střední obránce hostí hrou po křídlech se minula účinkem, na vině byla opět spousta nevynucených chyb při přihrávkách.
Právě po jedné takové ztrátě míče v 18. minutě, která přišla dokonce na vlastní polovině, soupeř prováděl trestný kop a ani na něj jsme nedokázali účinně zareagovat. Centrovaný míč našel hlavu Součka a ten překonal Michala Suchého: 0:1. PSK Union vedl v poločase po zásluze.
Snaha změnit dosavadní obraz hry i skóre přinesly dvojnásobné poločasové střídání. Na hřiště přišli Jarda Klíma mladší a Jakub Hájek. Už za tři minuty se podařilo vyrovnat, když po zpětné přihrávce Matěje Rajnocha zamířil po zemi přesně k tyči Honza Veverka: 1:1.
Místo toho, aby nám vyrovnávací gól pomohl, stal se pravý opak. Mužstvo v oranžových dresech začalo kupit jednu chybu na druhou, zejména přihrávky byly obrovským problémem. Soupeř nabídnuté šance využil, nejprve Snopek obelstil našeho kapitána Radka Hanzlíka i vyběhnuvšího Michala Suchého, nepochopitelně však překopl opuštěnou branku. Přesně po hodině hry ale hosté ze Strašnic přece jen udeřili, nikým nebráněný Filo pohodlně převzal přihrávku a poslal balon do sítě: 1:2.
Snaha o vyrovnání? Nepřišla! Naopak, PSK Union zmařil v závěrečné půlhodině spoustu šancí. Přesně v polovině druhé půle chytil Suchý dvě tutovky, jež měli na kopačkách Čepelka a Souček. Nepřekonal jej ani Šerák, ani Tomeš. Ten obešel našeho gólmana i další dva hráče, balon však zblízka napálil do tyče a vzápětí sobě sama spílal nepublikovatelnými výrazy. Zahodil šanci, která by snesla zveřejnění na youtube.com. Dvě minuty před koncem zahodil další z mnoha gólových příležitostí Graf. PSK Union si v našem vápně dělal ve druhé půli, co chtěl, jeho zakončení však bylo naštěstí žalostné.

Jiří Hruška, trenér juniorky: "Od začátku zápasu bylo vidět, že soupeř je sehranější a měl také víc ze hry. Zase jsme pykali za spoustu ztracených míčů. V poločase jsme vystřídali a chvíli se zdálo, že to přinese ovoce. Také jsme opravdu vyrovnali na 1:1, jenomže v přemíře snahy dát druhý gól jsme zase chybovali a soupeř nás ztrestal. Začali jsme hrát na tři útočníky, avšak efekt to nepřineslo, do žádné šance jsme se už nedostali. Naopak PSK Union jich měl víc než dost a mnohokrát nás podržel Michal Suchý. Je vidět, že mix juniorky a dorostu má velké problémy prosadit se vůči zkušeným soupeřům."

V nadcházejícím 7. kole, které přepůlí podzimní část I. A třídy, se tým Jirky Hrušky představí v neděli 2. října od 16.00 hod. na půdě Sokolu Dolní Počernice, tj. čtvrtého týmu tabulky. Doma nastoupí naše juniorka o týden později, tedy v neděli 9. října od 10.15 hod., kdy přivítá na Vyšehradě SK Hostivař. Ten je momentálně dvanáctý.

Juniorka – PSK Union Praha 1:2 (0:1)

Branky: 48. Veverka – 18. Souček, 60. Filo.

Rozhodčí: Šťástka – Vlček, Janků. ŽK: Rözler (Vyšehrad).

Sestava: Suchý – Žižkovský (46. Klíma ml.) Mikula, Hanzlík, Bernard – Veverka, Prošvic (73. Lendyel), Rözler, Petřík – Rajnoch, Lasák (46. Hájek). Trenér Jiří Hruška.