Juniorka i bez gólmana získala cenný bod a sahala po vítězství

Juniorka Takhle se bojuje za Vyšehrad! Velkou pochvalu za srdnatý výkon, korunovaný ziskem cenného bodu na strašnickém hřišti PSK Union, zaslouží hráči juniorky. Museli se obejít bez gólmana, přesto se jim povedlo uhrát remízu 2:2 a v závěru utkání sahali dokonce po plném bodovém zisku. Dvě minuty před koncem byl totiž faulován ve vápně domácích pronikající Kamil Matuszny, leč píšťalka rozhodčího zůstala němá.

V podzimním vzájemném měření sil na Vyšehradě vyhrál PSK Union 2:1 a mohl vyhrát výrazně víc, spoustu jeho šancí však pochytal gólman Michal Suchý. Ten je ale nyní bohužel zraněn a situace se nedala řešit ani výpomocí z dorostu, protože U 19 hrála v téže době své mistrovské utkání v Hradci Králové. Do branky se proto postavil obránce Martin Žižkovský a s výjimkou první inkasované branky, při které neměl čisté svědomí, podal výborný výkon. Nebyl však sám, zabojovali i hráči v poli. Na nezvykle rozlehlém travnatém hřišti a v parnu podali výkony na hranici svých možností.

Zmíněný první gól padl již v 8. minutě, kdy si domácí útočník Snopek všiml postavení Žižkovského daleko před brankou, a tak vypálil snad ze čtyřiceti metrů pokusnou střelu. Naneštěstí pro nás měla gólové parametry, přeplachtila našeho provizorního gólmana a skončila v síti: 1:0. Již o tři minuty později mohl vyrovnat Rajnoch, bohužel nedokázal účinně zakončit. Na druhé straně domácí Drahota zblízka hlavičkoval vedle.

Osm minut před poločasem domácí gólman Závodský fauloval ve vápně Habětína a kapitán Mikula z penalty vyrovnal na 1:1. Závodský sice směr jeho střely vystihl, nedosáhl však na ni.

Ihned po vyrovnávací brance přišel tlak Unionu, při němž Hanus zabránil druhému gólu žlutomodrých. Druhý gól přece jen padl, ale na opačné straně. Díky zaváhání domácí obrany se Veverka ocitl zčistajasna ve velké šanci, jeho střelu ještě Závodský vyrazil, na dorážku Mikuly ale už nestačil: 1:2!

Pátý tým tabulky po změně stran logicky zvýšil tlak na naši branku a už po šesti minutách za křížnou střelou k tyči Emmerling vyrovnal na 2:2. To nevypadalo v tu chvíli ani trochu dobře, nicméně obrana v čele s Kamilem Matusznym nijak nezpanikařila a naopak hráči Vyšehradu znovu začali hrozit. V 58. min. Rajnoch z úhlu těsně přestřelil, o tři minuty později zase Veverka po výborné přihrávce Kořínka v šanci minul bránu. O chvíli později Veverka centroval, balon z našich hráčů bohužel nikdo nezasáhl.

Na druhé straně v 69. min. utekl Graf, jeho střelu ale Žižkovský bravurně zneškodnil! Vzápětí si poradil i s bombou Drahoty z 25 metrů, vytěsnil ji na roh.

V 88. min. se nadechl k velkému sólu Matuszny, dostal se s balonem až do vápna domácích, kde ho vcelku naivně skosil záložník Melichar. Druhou penaltu proti domácím si už ale rozhodčí Špivák odpískat netroufnul, a tak se body v úmorném vedru dělily. V příštím 20. kole hraje naše juniorka doma v neděli 6. května od 17.00 hod. se Sokolem Dolní Počernice.

„Přijeli jsme si sem pro bod, máme ho, takže spokojenost. Ve finále jsme mohli i vyhrát, pokud by se sudí nebál odpískat druhou penaltu. Kluci to odmakali, na velkém hřišti, ve vedru a v této sestavě podali kolektivní výkon. Nepřítomnost obvyklého gólmana kluky spíš nabudila k zodpovědnosti, díky tomu teď mohu hovořit v tak pozitivním duchu. Teď jde ještě o to, potvrdit to za týden doma s Dolními Počernicemi, které hrají na jaře dobře,“ uvedl po zápase kouč naší juniorky Michal Zíma.

„Chytal jsem odmala až do starších žáků, takže nějaké brankářské zkušenosti přece jen mám. Povedlo se mi to tak napůl. Při prvním gólu jsem byl moc vylezlý venku a už jsem se nestihl vrátit. Druhý inkasovaný gól byla střela přes dva hráče, která navíc v drnovišti před bránou skočila. Balon se blbě odrazil a ani nevím, jak mi spadl do brány. Bod je ale dobrý, kluci bojovali, přestože tak velké hřiště a k tomu přírodní tráva, to nám moc nesvědčí,“ řekl Martin Žižkovský.

„Pro nás je remíza 2:2 určitě ztrátou. Na úrovni hry se podepsalo počasí, hlavně ve druhé půli to už byl spíš pěší fotbal. Zápas jsme si pokazili v poslední čtvrthodině první půle, kdy jsme dělali hrubky, zcela vypadli ze hry a dvakrát inkasovali,“ doplnil kouč domácího PSK Union Marcel Šmídek. Jeho tým na jaře remizoval už počtvrté …

PSK Union – juniorka 2:2 (1:2)

Branky: 8. Snopek, 51. Emmerling – 38. z pen. a 45. Mikula.

Rozhodčí: Špivák – Tikal, Gryc. ŽK: Závodský (PSK Union).

Diváků: 30.

Sestava juniorky: Žižkovský – Kořínek, Prachař, Matuszny, Hanus – Hanzlík, Habětín, Mikula, Krysta – Veverka (76. Císař), Rajnoch. Trenér Michal Zíma.