Skvělá zpráva: juniorka umí otočit nepříznivý vývoj skóre

Juniorka V poločase domácího utkání se Sokolem Dolní Počernice prohrávali, přesto utkání zvládli a nakonec brali tři body za vítězství 2:1! Hráči naší juniorky sami sobě dokázali, že lze uspět i při nepříznivém vývoji zápasu. Díky tomu se posunuli na 9. místo tabulky, a záchrana v I. A třídě se tak zase o kus přiblížila.

Mikula, Císař, Kořínek, Hájek a již tradičně Prošvic s gólmanem Suchým, bez těchto šesti hráčů musel trenér Zíma poskládat sestavu pro utkání s Dolními Počernicemi. Trhliny proto zacelili dva hráči z A-týmu brankář Krček a Švehla, z U 19 potom Bohuslav, Vejvoda a také Ivančo (na snímku). Jeho přítomnost se nakonec ukázala být tím klasickým jazýčkem na vahách.

Od počátku utkání měl Vyšehrad B převahu a brzy také padla první branka – bohužel ne tam, kam by podle obrazu hry padnout měla, ale na druhé straně hřiště do naší sítě… Hosté se ujali vedení po rohu, když neobsazený Nesnídal poslal míč hlavou k tyči a gólman Krček, který předtím dopoledne uhájil čisté konto v divizním zápase A-týmu, neměl nárok: 0:1.

Navzdory této nepříjemné komplikaci tlak rezervy šemíků pokračoval a nejlepší střelec juniorky Veverka (zatím 6 gólů) měl velkou šanci vyrovnat, trefil ale jen dobře postaveného brankáře Slacha. Dlouho na něj neplatily standardky ani závary ve vápně, kdy se dostali postupně do šancí Ivančo, znovu Veverka a Švehla.

Do druhé půle učinil trenér Zíma změnu v rozestavení, kdy si vyměnili své pozice Vejvoda a Matuszny. Aktivní pojetí hry konečně přineslo ovoce, v 50. min. Hanzlík obešel po křídle protihráče a svoji individuální akci zakončil střelou zhruba tři metry za vápnem. Míč proletěl okolo bližší tyče do sítě: 1:1!

Snaha vstřelit ještě druhý a rozhodující gól byl zjevná, naše juniorka soupeře přehrávala. Bohuslav svoji velkou šanci neproměnil, ale jeho kolega z U 19 Ivančo byl osm minut před koncem již úspěšnější. Ač levák, vystřelil z hranice vápna pravou nohou a trefou k tyči dal vítězný gól: 2:1!

Ve zbývajícím čase jsme se možná zbytečně zatáhli a Sokol se snažil vyrovnat. Vynutil si převahu, ale žádnou větší šanci, a tak zápas dopadl dobře pro naše barvy. Dolní Počernice jsou však teprve druhým týmem v soutěži, s nímž má Vyšehrad B aktivní bodovou bilanci ve vzájemných zápasech – tím prvním byly a jsou Kbely.

„Zápas měl výbornou úroveň a navíc trenér soupeře Cicala přiznal, že jsme vyhráli spravedlivě. Zahodili jsme tak čtyři až pět čistých šancí, naopak obě branky jsme vstřelili ze situací, které až tolik gólové nebyly. Tři body se nám do záchranářských počtů určitě hodí,“ uvedl po zápase kouč naší juniorky Michal Zíma.

Možná stojí za to, připomenout, že z obou skupin I. A tříd sestoupí do I. B tříd celkem tři týmy, tj. oba poslední a spolu s nimi ten ze 13. příčky, který bude mít nižší počet bodů než stejně umístěný celek ze druhé skupiny. Ta naše je na tom rozhodně lépe, protože momentálně třinácté Kbely mají 19 bodů (naše juniorka má na ně k dobru 5 bodů), zatímco třináctý tým tabulky skupiny B, kterým je rezerva Přední Kopaniny, má pouze 14 bodů.

V příštím 21. kole hraje naše juniorka v Hostivaři, tedy se sousedem v tabulce, který má o dva body méně. Výkop je v neděli 13. května v 17.00 hod. Podzimní vzájemný souboj na Vyšehradě skončil remízou 4:4. Hřiště SK Hostivař se nachází na Praze 10, u křižovatky ulic Švehlova a Pražská neboli pod Intersparem. Od stanice metra A Skalka bus č. 101, 154 a 177 do st. Na Groši, též tram 22 a 26.

Vyšehrad juniorka – Sokol Dolní Počernice 2:1 (0:1)

Branky: 50. Hanzlík, 82. Ivančo – 12. Nesnídal.

Rozhodčí: Lev – Vaněk, Flimmel. ŽK: Vycpálek, Motl (oba D. Počernice).

Sestava juniorky: Krček – Žižkovský, Matuszny, Prachař, Hanus – Hanzlík (85. Krysta), Švehla, Vejvoda, Ivančo (90. Rajnoch) – Bohuslav, Veverka (57. Habětín). Trenér Michal Zíma.