| |
___RADOST MÁ JMÉNO : LIGA
!!!
|
|
|
|
___Po přátelských a
pohárových zápasech zahajujeme divizi v Trutnově (1:3 - prohra) v sestavě
: Roub, Šefl, Střelec, Majer, Prokeš, Hruška,
Jedlička, Hýř, Vaněček, Hájek, Pecka a v tu
chvíli si sotva kdo uvědomí, jak velká, radostná
a hlavně slavná to bude sezóna …
___Nepředbíhejme. Ale
začátek už něco signalizuje, neboť po té úvodní
zahřívací porážce porážíme Tatru Smíchov 1:0,
ČAFC 1:0, vítězíme v Kutné
Hoře 2:0 i v Jablonci 2:1. Mezitím jsou
pro nás samozřejmé – výpadky, ale zdá se, že
mužstvo má na víc než produkuje v některých
zápasech.
___Malé odbočení : naše řady opustil O.Kerlický,
obětavý kronikář, bez jeho zápisů by těžko tyto
řádky spatřily světlo. Nový kronikář pokrčuje
sdělením, že při žluté kartě Roubovi (v Pelhřimově)
řekl postižený rozhodčímu : „S tou penaltou ses
vyznamenal ...“
___A je tu jaro roku
1981, po absolvování Modřanského turnaje vítáme
diváky radostně : Trutnov odjíždí se čtyřmi
góly, jsme šestí. To už je lepší sousto. Zdá
se, že forma stoupá. Všichni mají chuť, na
hřišti hýří vtipem a bojovností, takže Večerní
Praha píše po utkání s Tatrou Smíchov …
„V povltavském derby ztratila Tatra na svém hřišti
oba body, podlehla Vyšehradu 0:1.“ Mezitím porážka
na Slávii IPS 0:6 – tak chutná I.liga.
___Ale opět plno radosti
na divizních hřištích : s Kutnou Horou 2:0, na hřišti ČAFC výhra
4:2, pak s Týncem doma 3:0 a fanouškové
se už zajíkají … 12.dubna jsme už na třetím místě
! Trochu nás zchladí Choceň, porážka 0:2 a Pardubice
1:2, protože jsme opět na pátém místě, nicméně
zdá se, že závěr bude ještě žhavý : jde o postup
! Postupují totiž prvé čtyři týmy. Dramatické
chvíle před posledním kolem :
___1. TJ Kolín 45 bodů
___2. TJ Turnov 42 bodů
___3. Tatra Smíchov 41 bodů
___4. TJ Pelhřimov 40 bodů
___5. Slavoj Vyšehrad 39 bodů
___… a teď hostíme právě
v posledním kole
Pelhřimov a značí jediné : buď a nebo.
___Ten den se snad i
v naší vyšehradské čtvrti
zastavil čas. V hledišti bylo 1500 diváků,
rozhodčí Hemala, Grégr, Duba. Domácí v sestavě
: Roub, Majer, Střelec, Zíma, Dražík, Hruška,
Vaněček, Hýř, Vršecký, Hájek, Novotný. Střídali
Šefl a Franěk. Co bychom napínali : vyhráli jsme
slavně 2:1.
___Nikdo nepočítal těch piv, vín, šampaňských,
limonád a mléka na oslavu … Pil i Rudla Koros,
předseda, za chvíli šedesátiletý ! Celkově jsme
skončili čtvrtí a tím i postupující do II. národní
ligy. Tak vítej, tahle hezká, krásná soutěži.
___Jak nám budeš chutnat ?!
___Ještě rekapitulace
tohoto ročníku. Celkem mužstvo sehrálo 57 utkání.
Z toho Střelec 57, Hýř
52, Roub 50. Nejlepšími střelci byli Vaněček,
Hýř po 14 a Vršecký, Hájek po 10 brankách.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
___ROK RADOSTI, ALE I POUČENÍ
|
|
|
|
___Bilance ve II.NL ? 15.místo,tři výhry,tři remízy,9
proher,skóre 15:34, devět bodů.
___Tak rychle se uložit
k zimnímu spánku,
snad jaro bude lepší podzimu.
___V zimním turnaji Meteoru VIII se nám moc
nedařilo, sklízíme potlesk však v Radiopaláci,
kde se konal pracovní aktiv předsedů národních
lig a divizí. A tam je řečeno Dr. Fouskem jasně
: „Nejslušnějším oddílem je Slavoj Vyšehrad,
který drží ojedinělý rekord : od roku 1978 je
vždy nejslušnějším mužstvem ve své soutěži. Za
celou dobu neměl ani jednoho vyloučeného“. To
těší. Těšilo by i lepší umístění v tabulce
…
___Výroční členská schůze
navrhuje mj. uspořádat Memoriál J.Karbana,
poctivého a obětavého pracovníka mládeží a
v usnesení je také bod, v němž
se praví : „A mužstvo“ udržet v NFL. Jaká
bude realita ?
___První kolo (s Náchodem)
bylo odloženo, zahajovali jsme v Havířově
porážkou 1:2. Doma oplatili KSB Brno porážku
(2:1), pak si zajeli pro prohru do Vlašimi
(0:3) a dva dny nato zdolali konečně Náchod
2:1. A pak už opět remízy (méně) a porážky
(více). Nad Vyšehradem se začínají stahovat
mračna. Po 25.kole
___13. Tatra Smíchov 18. bodů
___14. Náchod 18. bodů
___15. Vyšehrad 16. bodů
___16. Vlašim 12. bodů
___před Smíchovem je
čtyřbodový odstup …1200 diváků je v hledišti na derby s Viktorkou
– prohráváme doma 0:2, na Tatře Smíchov 1:2 a
končíme doma s Motorletem menším debaklem
0:3. Bilance mužstva jednoročního působení v II.NFL
?
___15. Slavoj Vyšehrad 30 5 6 19 24:65 16
___za námi už je jen Vlašim !!!
___Tiskem proběhla zpráva
: „Slavoj Vyšehrad ukončil sezónu na svém škvárovém
hřišti, které nyní zatravňuje. Divizní zápasy
bude po dobu jednoho roku hrát na hřišti Spartaku
4 v Nuslích“. Alespoň
jedna dobrá zvěst.
___Ještě jednou nechme
hovořit archiváře : 30 utkání v lize sehráli
Hruška a Střelec, 29 – Zíma a Vaněček, 27 –
Franěk, 23 – Martínek a Šefl. Nejvíce gólů
– Hýř (3).
___A to je definitivní
tečka za sezónou radosti i poučení. Během ročníku
1981/1982 bylo sehráno celkem 60 utkání, z toho
60 – Hruška, Střelec, 54 – Zíma, 53 – Vaněček.
Nejvíce branek vstřelili : 11 – Franěk, Vršecký,
7 – Bílek.
|
|
|
|
|
|
| |
|
|
| |
|
|
|
___Nový podzim, nové
hřiště, začínáme na něm dopoledne s Vojkovicemi
a vítězíme 2:1, ovšem předtím tým prohrál ve
Varnsdorfu 2:4, obě branky dal Kocáb.
___V říjnu čteme v našem programu :
„ve složení A – mužstva došlo k několika
změnám. Dražík zanechal činnosti z rodinných
důvodů. Novými příchozími jsou Šusta z dorostu
Slávie, Král z ČAFC, Chudoba z Kolína
a Bendl z našeho dorostu“.
___Hrajeme se střídavými
úspěchy. V listopadu
jsme soupeři velké a slavné Sparty. Na jejím
stadiónu prohráváme 7:3, v poločase už 5:0.
Naše góly : Stejskal, Král a Škoda.
___A při závěrečném bilancování podzimu máme deset
bodů, což stačí jen na desáté místo.
___Zima je tuhá ve vedení
i v okolí. Trenérem
se stal Pavel Tramba, asistentem Bohumil Střelec
a vedoucím mužstva Ladislav Krejčí. První mistrovské
zápasy se budou hrát na Děkance (na vlastní a
stále ještě nové trávě se bude hrát až v dubnu).
___Ale pozor ! po 21.kole
prohráváme s vedoucím
celkem Děčínem na jeho hřišti (2:0) a jsme rázem
předposlední v tabulce. Opět zdvižený prst
!
___Teprve poslední kolo je houpačkou, která nás
díky výhře nad Braníkem 3:0 vynese alespoň na
deváté místo. Je to chabé, na to, že jsme kdysi
hráli ligu, už nikdo ani nevzpomene. Jen možná
staří pamětníci …
___Opět nechme hovořit
archiváře : v tomto ročníku 1983/1984 bylo
sehráno celkem 56 utkání, z toho
50 – Šefl, 49 – Stejskal, 48 – Vaněček. Nejlepšími
střelci byli : Franěk 12 gólů, Kocáb a Král 10
gólů a Šefl 7 gólů.
|
|
|
|
|
|
| |
|
|
| |
___MÍSTO POKUSU O POSTUP,
ZAPADNUTÍ DO PRŮMĚRU
|
|
|
|
___Co se stalo na Vyšehradě ?
___Mužstvo skončilo
na podzim 1984 v tabulce
na druhém místě za juniory Dukly se ztrátou 4
bodů, když získalo 21 bodů. Ztráta byla poměrně
velká, ale chtěli jsme bojovat dál. Zimní příprava
byla vzhledem k počasí velmi náročná, terény
byly často na hranici regulérnosti, ale podmínky
byly přece stejné i pro ostatní mužstva. výsledky
v zimním turnaji Meteoru VIII. byly špatné.
Řada hráčů nesehrála utkání pro nemoc, čekalo
se na návrat Chudoby z vojenského cvičení.
Přišlo první mistrovské utkání s BSS Brandýs,
které se hrálo na Tatře. Pro zranění nemohl nastoupit
Sklenář a Král. Ještě v první půli byl vážně
zraněn Petr Prokeš, který je prakticky vyřazen
pro celé jaro. Další zápas na Meteoru jsme prohráli
0:2. Kromě Sklenáře a Krále nehráli pro nemoc
i Hruška a Trávník Čekali jsme, že se mužstvo
chytne v zápase s Novým Borem na Vyšehradském
trávníku. Zápas skončil 0:0, když náš útok nedokázal
vážně ohrozit brankáře Nového Boru. V utkání
s Náchodem jsme nastupovali bez nemocného
Petra Marka. Mužstvo hrálo ve složení : Ulrich,
Šefl, Zíma, Zelinka, H ő rner, Hruška, Vaněček,
Král, Trávník, Kocáb a Kubásek. Střídali Stejskal
a Chudoba. Prohráli jsme 0:2, opět jsme nedokázali
dát branku Co však mrzí nejvíc je skutečnost,
že hráči ani nebojovali.
|
|
|
|
|
|
| |
|
|
| |
___ZMĚNA NEJEN NA TRENÉRSKÉM POSTU …
|
|
|
|
___Na podzim 1986 se
vrátil Tůma z Motorletu,
na hostování přišel brankář Mokrohajský z Baníku
Ostrava, z Dukly brankář Kakeš, z Hradce
Králové na hostování Kvaš, Bárta z Bohemians
a z dorostu přišel Rollinger. Odešli brankář
Petřík do TJ Montáže a na vojnu odešli Janíček
a Horna.
___Pod vedením trenéra
Pavla Tramby nastoupilo mužstvo k prvnímu utkání ročníku 1986/87
v Náchodě v této sestavě : Ulrich,
Šefl, Zelinka, Hofta, Bendl, Hruška, Horák, Moucal,
Chudoba, Hort – střídali Kubásek a Tůma. Po hrubé
chybě obrany prohrálo brankou z II.poločasu
1:0. V podobném duchu vypadaly zápasy celého
podzimu a tak nebylo divu, že zápis v podzimní
tabulce byl : 15. Slavoj Vyšehrad 3 4 8 11:19
10 bodů
___Takže tyto letní
příchody neovlivnily téměř naši hru a tak trenér
Pavel Tramba určitě s hrou
v podzimní části nebyl spokojen. A už vůbec
ne s pouhými 10 získanými body a 15. předposledním
místem.
___To byly hlavní důvody
změn, které přineslo zimní období. Proto došlo
k dohodě s trenérem
Trambou, který od mužstva odešel a od 1.ledna
1987 jej přichází vystřídat bývalý hráč Dukly
Praha a Uhelných skladů – trenér Andrej Kocúr.
K další bolestné ztrátě došlo na podzim
1986 ve výboru, když naše řady opustil po těžké
nemoci sekretář Josef Vápenka, dlouholetý funkcionář,
bez kterého jsme si práci výboru a vůbec celého
oddílu kopané nedovedli představit. Na jeho místo
nastoupil bývalý hráč Bohumil Střelec a začal
se seznamovat s prací, kterou zatím neznal.
___Ale zpět k našemu A mužstvu, tým před
jarními boji o záchranu posílil útočník František
Škorvánek z Viktorie Žižkov. Po náročné
zimní přípravě realizační tým ve složení trenér
Kocúr, vedoucí mužstva Ladislav Krejčí a zdravotník
Jaroslav Šácha spolu s mužstvem šli do jarní
části soutěže s odhodláním zachránit divizi.
Bojovností a zlepšenou hrou se nemožné stalo
skutkem a konečná tabulka zaznamenala :
___11. Slavoj Vyšehrad 30 11 7 12 33:37 29 bodů
___Archivář musel zaznamenat,
že velkou měrou se o záchranu zasloužil 40
letý Vaněček Karel, který v 8 zápasech
znovu oblékl modro – bílý dres a byl výtečným
pomocníkem.
___Nejvíce zápasů v tomto
ročníku sehráli Sklenář – 57, Veverka – 55
a Šefl – 52, nejlepšími střelci byli Chudoba
– 8 gólů, Šefl – 7 gólů a Hruška – 5 gólů.
|
|
|
| |
|
|
| |
|
|
|
|
|
|